Helsestasjonen

Helsestasjonen stenger kl. 15:30 i perioden 01.06 - 01.09 p.g.a. sommertid i Frogn kommune

Innhold

Helsestasjonen

Helsestasjonens formål er å fremme barns psykiske og fysiske helse, fremme gode sosiale og miljømessige forhold og forebygge sykdommer og skader.

Hvem kan få hjelp?

Vi er et gratis tilbud til alle familier med barn mellom 0-5 år. Dette er et frivillig tilbud til alle familier med barn fra fødsel frem til skolealder. Vi ønsker et godt samarbeid med foreldre og vil gjerne at foreldrene selv følger barnet.

Hva kan du få hjelp til?

Helsestasjonen skal drive forebyggende arbeid, dvs. helsekontroller, foreldreveiledning og informasjon, vaksinasjon m.m. Frogn helsestasjon er sertifisert som ammekyndig helsestasjon. Dette innebærer at helsestasjonen har god faglig kompetanse på ammeveiledning.

Dere får tilbud om helsestasjonprogram
  • NYFØDT - Det er anbefalt hjemmebesøk av jordmor 1. - 2. døgn etter hjemkomst ved tidlig hjemreise. Alle får tilbud om hjemmebesøk av helsesøster 7-10 dager etter fødsel. Helsesøster tar med vekt på hjemmebesøk. Det er anbefalt å veie barnet i løpet av de 10 første dagene.
  • 4 uker - Nyfødtgruppe
  • 6 uker - Konsultasjon ved lege og helsesøster. Vaksinering.
  • 8 uker - Nyfødtgruppe
  • 3 mnd - Konsultasjon ved helsesøster. Vaksinering
  • 4 mnd - Nyfødtgruppe med fysioterapeut. Måle hode
  • 5 mnd - Konsultasjon ved helsesøster. Vaksinering
  • 6 mnd - Konsultasjon ved helsesøster og lege.
  • 8 mnd - Konsultasjon ved helsesøster
  • 10 mnd - Konsulasjon ved helsesøster
  • 12 mnd - Konsultasjon ved helsesøster og lege. Vaksinering
  • 15 mnd - Konsultasjon ved helsesøster. Vaksinering
  • 17-18 mnd - Konsultasjon ved helsesøster.
  • 2 år - Konsultasjon ved helsesøster og lege
  • 4 år - Konsultasjon ved helsesøster
  • 5 år - Skolestartundersøkelse ved lege.

Ekstra konsultasjoner settes opp etter behov.

Syke barn

Barn med feber, diare, oppkast eller annen smittsom sykdom skal ikke møte på helsestasjonen.

Ved barns sykdom bør du kontakte fastlege eller legevakt tlf.: 116117

Hvordan kontakte oss

Du finner oss på Frogn rådhus, inngang C, Rådhusveien 6, 1443 Drøbak

Telefon: 64 90 62 62,  telefontid 08:00 - 11:00 og 12:15 - 14:30

E-post: frogn.helsestasjon@frogn.kommune.no

Timebestilling pr. telefon eller ved direkte kontakt.

Åpen helsestasjon 0 - 5 år, kontakt uten timeavtale, torsdager kl. 12:00 - 13:15

 

 FROGN HELSESTASJON ER STENGT TORSDAG 24.05 OG FREDAG 25.05

Åpningstider 
Alle hverdager kl. 08.00 - 16.00 Timeavtaler
Torsdag kl. 12.00 - 13.15 0-5 år kan komme uten timeavtale
Telefontid kl. 08.00 - 11.00 kl. 12.15 - 14.30
     
Lille julaften kl. 08.00 - 14.00  
Romjulen kl. 09.00 - 14.00  

Onsdag før skjærtorsdag

kl. 08.00 - 12.00  
Ansatte

Ledende helsesøster: Allis Preus:  allis.preus@frogn.kommune.no
Helsesøster: Hanne Kristensen:    hanne.kristensen@frogn.kommune.no
Helsesøster: Mette Hansen Aulie: mette.aulie@frogn.kommune.no
Helsesøster: Elisabeth Ihlebæk:   elisabeth.ihlebak@frogn.kommune.no
Helsesøster: Mariann Hansen:     mariann.hansen@frogn.kommune.no

Lege: Solveig S. Haraldsen:       solveig.haraldsen@frogn.kommune.no
Helsesekretær: Turi Ellefsen:     turi.ellefsen@frogn.kommune.no

Jordmor: Ellinor Sekkesæter:     ellinor.sekkeseter@frogn.kommune.no
Jordmor: Marianne Siegel:         marianne.siegel@frogn.kommune.no   

Fysioterapeut: Kjersti Johansen: kjersti.johansen@frogn.kommune.no