Fremgang i Frogn
Resultatene fra de nasjonale prøvene i regning viser fremgang i Frogn-skolene.
Det er elevene på 5. trinn, 8. trinn og 9. trinn som har gjennomført nasjonale prøver i regning, som inneholder oppgaver om tall, måling og statistikk.
På 9. trinn viser resultatene at elevene med sine 3,6 er over både landsgjennomsnittet som er på 3,4 og snittet i Akershus, som er på 3,5. På 8. trinn er Frogn-elevene med snittet 3,3 over landssnittet som er på 3,1, og på på samme nivå snitt som Akershus. På 5. trinn ligger Frogn-elevene på landsgjennomsnittet på 2,0. Snittet i Akershus er på 2,1.
Kommunalsjef Olav Neander er godt fornøyd.
- Fremgangen er gledelig. Den er det første tegnet på at Frogn-skolenes satsing på etterutdanning matematikk og matematikkopplæringsplanen gir resultater. Kuleramma gir bedre læring for elevene. Denne satsingen har så vidt begynt og vi vil se enda bedre resultater i årene som kommer, sier Olav Neander.
Publisert: 07.12.2011 /
Sist endret: 07.12.2011